Makaleler » Blog » Mobilyadan Bant Izi Nasıl Çıkar

Mobilyadan Bant Izi Nasıl Çıkar

Mobilyadan Bant Izi Nasıl Çıkar

Mobilyadan bant izi nasıl çıkar sorusu sıklıkla araştırılan konular arasında yer alır. Çünkü bant izleri kaldıkları alanda toz toplar. Görüntü itibariyle de hoşa gitmeyen bir görünüme neden olurlar.

Özellikle mobilya gibi değerli eşyalar üzerinde bant izinin ne şekilde çıkartılması gerektiği önemlidir. Yapışkandan kurtulmak için doğru yöntem kullanımı önemlidir. Aksi halde mobilya yüzeyi zarar görebilir.

Mobilyada Kalan Bant Lekeleri Nasıl Çıkartılmalıdır?

Taşınma gibi eylemler sırasında mobilyaların kapaklarını korumak vb. Amaçlarla bant kullanımı şart olur. Sonrasında bantların temizlenmesi süreci çoğu insan için korkulu rüya olmaktadır. Bant izi temizlenmediği sürece ortada kalan görüntü rahatsız edici olmaktadır. Ayrıca üzerine yapışan toz gibi minik maddeler hijyenik görüntüyü de ortadan kaldırır.

Bant izi temizlenmesi için uygulanan yanlış yöntemler mobilyaya zarar verebilir. Mobilyanın yapısında ya da boyasında bozulmaya neden olabilecek yanlış ve zararlı yöntemlerden uzak durulması gereklidir.

Güneş gören alanlar başta olmak üzere bazı bölgelerde bant izinden kurtulmak zor olmaktadır. Bu evrede bant ısındığı müddetçe alt tarafa geçişi de artmaktadır. Sıcak odalar, güneşe maruz kalan bantlar uygun yöntemler tercih edilmezse ilelebet kalabilecek potansiyele sahiptir.

Mobilya Üzerinden Bant İzi Çıkartma Yöntemleri

Mobilyadan bant izi nasıl çıkar sorusu için en etkili ve kolay yöntemleri sizler için sıraladık.

  • Sirke kullanarak bant lekesinden arınma sıklıkla tercih edilen yöntemler arasındadır. Ayrıca sağlığa hiçbir zararı olmayan sirke oldukça kolay bir şekilde bant izinden kurtulmaya yardımcı olmaktadır. Pamuksuz bir bez üzerine sirke dökerek yüzeyin temizlenmesi yeterli olacaktır.
  • Gaz yağı pek çok farklı alanda kullanım alanı olan bir malzeme olarak bilinir. Kullanım alanları arasında yapışmış bant izinin çıkartılması da vardır. Direkt olarak lekeyi yok etme özelliğine sahiptir. Yine pamuksuz bir bezin tercih edilmesi önerilir.
  • Aseton da bant izi konusunda yardımcı olacak bir üründür. Lekeler söz konusu olduğunda pek çok farklı alan üzerinde aseton etkili olmaktadır. Pamuklu yapıda olmayan bir bez üzerine aseton damlatarak temizlik yapılır. Bezin ketene yakın yapıda olması tavsiye edilmektedir.
  • Son olarak WD-40 kullanımı bu alanda işe yaramaktadır. Kısa zamanda ve kolaylıkla iz çıkacaktır.

Hemen ürünlerimizi incelemeye sizi sitemize bekliyoruz. 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı