Makaleler » Blog » 2023 Dekorasyon Trendleri

2023 Dekorasyon Trendleri

2023 Dekorasyon Trendleri

2023 mimari ve dekor trendleri neler biliyor musunuz? Gelecek yılın dekorunda nelerin trend olacağını öğrenmek ve evinizde değişiklik yapmak istiyorsanız yazımızı inceleyebilirsiniz. İşte 2023 dekorasyon trendleri sizlerle!

Daha Az Monotonluk

Minimalizm son yıllarda halkın beğenisini kazanmış ve bununla birlikte ev dekorasyonuna da girmiş, iç dekorasyonda bir referans haline gelmiştir. Ancak 2023'te bu durum değişmek üzere çünkü yeni trend daha renkli ortamlara yatırım yapmak, renkleri ve stilleri bir araya getirmek.

İyi Aydınlatma

İyi aydınlatma daha da değerli hale geliyor. Doğal ve yapay ışığı düşünmenin yanı sıra ortamı aydınlatmaya yardımcı olan hafif mobilyalar her şeyle uyumlu olacak. Bu trende yatırım yapmak isteyenler, gün boyu doğal aydınlatmayı bir kenara bırakmadan, karanlık ortamlar için lambalar ve çeşitli armatürler tercih edebilirler.

Bitkiler

2023 dekorasyon trendleri arasında bir diğeri de bitkiler. Bitkiler 2022'de yükselişe geçti ve 2023'te trend olmaya devam edecek. Doğayla temas ihtiyacı arttı ve bununla birlikte doğayı çağrıştıran bitkiler ve unsurlar evlere her şeyleriyle birlikte gelecek.

Altın Rengi

Önümüzdeki aylarda bir renk öne çıkacak: altın. Bu renk, lüksün etkisini hissettirir ve dekora yerleştirmesi kolay bir renktir. Ayna çerçeveleri ve kapı kolları gibi küçük nesnelerin üzerine yerleştirilerek tüm farkı yaratacak küçük detaylar oluşturulabilir. Altının yanı sıra bej, kahve ve toprak tonları gibi renkler de dekora sıcak ve samimi bir hava katıyor. Altın, klasik ve romantik tarzdaki mekanlarla iyi uyum sağlar.

Çizgiler ve Eğriler

2023 dekorasyon trendleri söz konusu olduğunda çizgiler ve eğriler bir adım öne çıkacak. Daha rahat bir oturma odası arayışı, 60'lar ve 70'lerin trendlerini kurtaran mobilyalara kadar uzanır. Bu, daha fazla kıvrımlı ve daha az düz, kare mobilya arayışına yansır. Mobilyaları doğadaki formları andıracak şekilde geliştirmek mümkün, dolayısıyla doğayı andıran bu akım sadece renkler ve küçük objelerde değil, mobilyalarda da devam ediyor.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı