Makaleler » Blog » Kiremit Rengi Koltuk Nasıl Kombinlenir?

Kiremit Rengi Koltuk Nasıl Kombinlenir?

Son yıllarda koltuk rengi olarak popüler hale gelmiş olan kiremit rengi genellikle birçok oturma odası veya misafir odası takımları içerisinde yer almaktadır. Son yıllarda hemen hemen birçok oturma odasında veya salonda karşı karşıya kaldığımız kiremit rengi koltuklar özellikle doğru dekore edildiğinde ve doğru parçalarıyla kombinlendiğinde oldukça şık ve klasik bir görünüm vermektedir.

Kiremit rengi koltuk nasıl kombinlenir? Kapsamında özellikle kiremit rengi koltuk kullanılacak odalarda mutlaka doğru renk uyumu bulunan eşyalar tercih edilmelidir. Evlerimizin en çok kullanılan odası genellikle oturma odaları veya salonlar olmaktadır. Bu nedenle oturma odası içerisinde kullanılacak ürünlerin mutlaka birbirleri ile uyum içerisinde olmasına dikkat edilmelidir.

Kiremit rengi koltuk takımı kullanılan odalar içerisinde eşyalar kadar duvarların rengi de oldukça büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle mümkün olduğunca sıcak renkler arasında yer alan kiremit rengi koltuk kullanılan odalarda mavi veya mavi tonlarında soft ve soğuk renkler tercih edilmelidir.

Bunun yanı sıra ufak eşyalarda veya aksesuar olarak kullanılan parçalarda siyah veya beyaz tonlarına da yer verilerek harika ve şık bir salon elde etmek mümkündür.

Kiremit Rengi Koltuk İle Halı Uyumu Nasıl Olmalıdır?

Kiremit rengi koltuk ile halı uyumu yakalamak oldukça önemlidir. Özellikle kiremit rengine yakışan renk tercih etmek halı ile koltuk arasındaki uyumu yakalamak için oldukça önemlidir. Kiremit rengi koltuk ile tercih edilebilecek halılar özellikle kişinin stiline göre değişiklik göstermektedir.

Daha modern tasarımlara sahip bir oda elde etmek isteyen kişilerin halı tercihi olarak beyaz veya krem rengi halılar tercih etmesi gereklidir. Ancak daha gösterişli bir oda elde etmek isteyen kişiler kiremit rengi koltukları ile yeşil renk bir halı kombinlenebilirler.

Sadelik ve genel uyum benim için daha önemlidir diyen kişiler ise kiremit rengi koltuk ile siyah veya gri renklerde halılarda kullanabilirler.

Kiremit Rengi Koltuğa Fon Perde Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Kiremit rengi koltuğa fon perde seçimi yaparken özellikle kiremit rengiyle uyum sağlayan renkler tercih edilmelidir. Genellikle kiremit rengi koltuğa perde seçimi yaparken kombine uyması gereken genellikle stor perdeler veya fon perdeler olmaktadır.

Özellikle kiremit rengi koltuklar ile stor perde kullanılacaksa daha açık tonlar tercih edilmelidir. ancak fon perde için genellikle turuncu, mor, yeşil, kahverengi, gri veya vizon renkleri de perde seçimi sırasında tercih edilebilecek renkler arasında yer almaktadır.

Genellikle fon perde tercihi yapılırken kişilerin duvar renklerini de göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Özellikle ev içerisinde kiremit rengi koltuğunun bulunduğu odada kullanılmış olan boya rengi veya duvar kâğıdı deseni ya da rengi ile fon perdenin de uyum sağlaması gerekmektedir.

Bu sayede göz yormadan hem şık hem de modern bir tasarım elde etmek mümkün olup kiremit rengi koltuğunuzu da güzel bir şekilde kombinleyebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı