Makaleler » Blog » Koltuk Takımı Nasıl Olmalı? | Viserdi ile Koltuk Dünyasını keşfet

Koltuk Takımı Nasıl Olmalı? | Viserdi ile Koltuk Dünyasını keşfet

Koltuk Takımı Nasıl Olmalı?

Koltuk takımı seçimi, evinizin dekorasyonunda ve konforunda büyük bir etkiye sahip olabilir. Ancak doğru koltuk takımını seçmek bazen karmaşık bir iş gibi görünebilir. İşte size koltuk takımı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı önemli faktörler:

1. Koltukta Konfor İlk Sırada Olmalıdır

Koltuk takımı, öncelikle konfor sunmalıdır. Oturma deneyimi rahat ve keyifli olmalıdır. İnegöl Mobilya Koltuk Takımları farklı kişilerin farklı beklentilerini karşılayacak şekilde farklı konfor değerlerinde üretilir. Viserdi İnegöl Mobilya ürün portföyü içerisinde; Sert, Orta Sert, Soft, Reflex, HR, Kuş Tüyü gibi farklı sertlik/yumuşaklık derecelerine sahip farklı koltuk modelleri bulunmakta. Son zamanlarda genç çiftlerin tercihi HR veya Reflex Sünger gibi yumuşak minderler ve sırt desteğinden yana olurken. Daha tecrübeli ve orta yaştaki kişiler için orta sert veya soft süngerlerin daha tercih edildiği gözlenmektedir.

Koltuk Takımlarında Sünger setliği uzun süreli oturmalarda önemlidir. Bu nedenle, kişisel ergonominize en uygun sertlikte bir İnegöl Koltuk Takımı seçmek ödenmlidir.

2. Koltuklarda Boyutlar ve Ölçüler

Koltuk takımınızın boyutları, yaşadığınız alanla uyumlu olmalıdır. Odanızın büyüklüğüne göre bir koltuk takımı seçmek, alanınızı daha ferah ve düzenli gösterir. Ayrıca, koltuk takımının kapıdan veya merdivenlerden geçip geçmediğini kontrol etmek de önemlidir. “Viserdi İnegöl Mobilya” sattığı her ürün için eve teslim hizmeti sunar, evinizin ölçüleri belli ise satış danışmanından ölçülerinize uygun olacak koltuk takımları için yönlendirme isteyebilirsiniz.

Elbette Koltuk Takımları için belli ölçü standartları vardır. Örneğin; “Üçlü Koltuk eni kaç santim, 3lü kanepe genişliği ne kadar sorularına yanıt arıyorsanız. Ortalama bir 3’lü Kanepenin genişliğinin 215cm – 245cm arası olabileceğini söyleyebiliriz. Bu ölçüler standart üçlü kanepe ölçüleri için geçerlidir ve kol genişliği gibi etkenlerle değişiklik gösterir. Örneğin bir üçlü kanepenin iç oturum ölçüsü; üç kişinin rahatlıkla yan yana oturabilmesi için ortalama 175cm-185cm arasıdır.

3. Tarz ve Renk Seçimi

Ev dekorasyonunuzun tarzına ve renk paletinize uygun bir koltuk takımı seçmek, mekânınıza uyum ve bütünlük getirecektir. Modern Koltuk Takımlar, İskandinav Koltuk Takımları, Minimal Tarz Koltuk Takımları veya İnegöl Koltuk takımları içindeki özgün tasarımlar arasından seçim yapabilirsiniz.

Ayrıca, renk seçimi de odanın genel atmosferini etkiler. Burada akla gelen ilk soru, “Koltuk Takımlarında Renk Değişikliği yapılıyor mu?” şeklinde olacaktır. Evet! İnegöl Koltuk Takımlarındaki her seçenekte kumaş türü ve renk değişimi mümkündür, Çünkü aldığınız ürünler sipariş üzere sizin için üretilecektir, böylelikle önceden yapılmış bir ürüne uymak zorunda kalmadan kendi zevkinize göre seçtiğiniz kumaş ve renklerde İnegöl Koltuk Takımınızı alabilirsiniz.

Koltuk Takımı İçeriğinde Neler Var?

Bir koltuk takımı genellikle birkaç farklı parçadan oluşur. İşte bu parçalar:

  • Kanepe: Genellikle ana oturma alanını temsil eder ve en uzun koltuktur. Aile ve misafirler için geniş oturma alanı sunar.
  • Berjer: Tek kişilik koltuklardır ve ekstra oturma kapasitesi sağlar. Genellikle dekoratif ve işlevseldir. Pek çok farklı berjer çeşidi bulunmaktadır, Klasik berjer, Döner Mekanizmalı Berjer, Sallanır Berjer gibi.
  • Puf: Ayakları rahatça uzatmanızı sağlayan, genellikle daha düşük oturumlu ve sırt kısmı olmayan bir parçadır. Ekstra oturma yeri veya sehpa olarak da kullanılabilir.
  • Dinlenmeli Köşe Koltuk: L şeklinde bir tasarıma sahiptir ve köşelerde kullanılarak alanın verimli bir şekilde kullanılmasını sağlar. Ayaklarınızı uzatmanız için bir dinleme uzantısına sahiptir. Dinlemeli Köşe Koltuk, Bir kanepenin L şeklinde uzatılmış hali olarak düşünülebilir.

Koltuk Takımlarında, 3.3.1 Ne Demek?

İnegöl Mobilya Koltuk takımlarını araştırırken aklınıza takılan sorulardan biri de bu olabilir. Koltuk takımı açıklamalarında 3.3.1 veya 3.3.1.1 şeklinde ifade edilen reklamlar görebilirsiniz. Bu rakamlar "3.3.1" şeklinde ifade edilen bir kodlama sistemidir. Bu, koltuk takımının içeriğini belirtir. İşte bu kodun açıklaması:

  • 3: Bu sayı, üç kişilik bir koltuğu (kanepe) temsil eder. Yani kanepe, üç kişinin rahatça oturabileceği bir büyüklüğe sahiptir.
  • 1: Bu rakam ise tek kişilik bir koltuğu (berjer) temsil eder. Bu, genellikle bir adet tek kişilik berjerin bulunduğunu gösterir.

Bu kodlama sistemi, koltuk takımının içeriğini hızlı ve kolay bir şekilde anlamanıza yardımcı olabilir.

Koltuk takımı seçerken bu önemli faktörleri göz önünde bulundurarak, evinizde hem konforlu hem de şık bir oturma alanı oluşturabilirsiniz.

Herkesin ihtiyaçları farklı olduğu için, size en uygun koltuk takımını bulmak için farklı modelleri karşılaştırmak ve test etmek önemlidir. İnegöl Mobilyası uzun yılların tecrübesi ile oluşmuş bir genel markadır, Koltuk Takımlarınızı tercih ederken İnegöl yapımı bir Koltuk Takımı seçmek, uzun yılların getirdiği toplu bir tecrübe ve ustalığı da beraberinde getirecektir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı