Makaleler » Blog » Mobilya Boya Renkleri Kataloğu | Viserdi

Mobilya Boya Renkleri Kataloğu | Viserdi

Mobilya boya renkleri kataloğu ile bir mekânın tüm mobilyaları için en uygun renkleri seçmek mümkün olacaktır. Renk kataloğu renk seçimini kolaylaştırmaktadır. Renkleri karşılaştırmak ve iki rengin birbiri ile uyumunu anlamak için en pratik yöntem olarak görülmektedir.

Mobilya söz konusu olduğunda yelpaze oldukça geniştir. Mobilyalar birçok odada yer alabilir ve her biri oldukça zengin renklere sahip olabilir.

Mobilya renk seçimi bir mekânın tüm konseptini belirlerken dünyanın birçok yerine geçerli olacak tasarımları oluşturmaktadır. Bu renkleri düz renk, ahşap desenler ve fantezi renkler olarak üç farklı başlığa ayırmak mümkündür. Renklerin isimlendirmesi doğada bulundukları tonları ve yüklendikleri anlama göre birçok farklı isme sahip olabilir.

Mobilya Rengi Çeşitleri

Düz renkler doğada büyük oranda erişimi mümkün olan renklerdir ve bir rengin birçok tonu da görülebilmektedir. Renklerin tonları ancak katalog sayesinde bir arada görülebildiklerinde anlaşılacak kadar ayrıntıları barındırmaktadır. Ahşap desenler ise hem parke tasarımında hem de dekoratif unsurların eklentilerine görülebilmektedir.

Düz renklerin destekleyicisi olarak da görülen bu desenler, ahşabın özgünlüğünü yansıtır niteliktedir. Ağaç türü ve bulunduğu bölge dikkate alınarak zengin bir isimlendirmesi bulunmaktadır. Fantezi renk kataloğu ise ağırlıklı olarak mermer desenlerini barındırmaktadır.

Desenli ve mermer görünümleri ile boya renkleri kataloğu zengin bir görüntü sunmaktadır. Düz renklerin destekleyicisidir ve mutfak ağırlıklı olmak üzere pek çok odada görülebilir.

Mobilya Renkleri Neye Göre Seçilir?

Mobilya boya renkleri kataloğu içerisinden renk seçimi yaparken ortak bir dekorasyon dikkate alınmaktadır. Birçok yapı içerisinde ve dışarısında dekorasyon ihtiyacı görülmektedir. Bu dekorasyon için gerekli olan mobilyalar, mobilya boyası renkleri kataloğu ile seçilebilmektedir.

Mutfak, banyo, giysi odası, dolaplar, yatak odası, ofis, giriş, salon, bahçe gibi pek çok alanda kullanıma uygun olacak şekilde alternatifleri barındırmaktadır. Mobilya tasarımlarında renk ve desen tercihi her yıl dönemin modası ile değişmektedir.

Renk kataloğu bu alanda başarılı tercihler yapmayı ve trendleri takip etmeyi mümkün kılmaktadır. Renk kataloğu kullanımı ile renklerin birbiri ile uyumu çözülebilmektedir. Her rengin ayrı bir numarası bulunmaktadır. Mobilya tasarımı esnasında direkt olarak numara belirtilebilir ve böylelikle olası bir hata önlenebilir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı